Skontaktuj się z nami!

61 8 464 485 sekretariat@zstpoznan.pl
Dowiedz się więcej:

II FESTYN RODZINNY

« powrót

07.10.2017

II FESTYN RODZINNY "GOLĘCIŃSKIE ZWIERZAKI"

W  sobotnie popołudnie, 7 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie z klasy IVTWB ze wsparciem swoich młodszych kolegów i koleżanek, po raz kolejny samodzielnie zorganizowali Festyn Rodzinny. Nie obyło się bez wsparcia opiekunów koła naukowego "Weto-Fanów" oraz nauczycieli (Pani Profesor Aleksandry Moskal oraz Pani Profesor Lilianny Świtalskiej). Nauczycieli, którzy pełnili dodatkowe role w tym przedsięwzięciu było mnóstwo. Profesor Hieronim Maryniak przez długie godziny serwował swojskie wyroby ze stołu Dr Maryniaka! Pani Profesor Karolina Kowalczyk wytworzyła boks dla owiec zgodnie z zasadami dobrostanu, a zdjęcia z ich udziałem wzbogacali odświętnie ubrani "górale".
     
Nasz niezastąpiony fotoreporter - wychowawca Bogdan Grabowski - zarejestrował wszelkie wydarzenia, a Pani Monika Grzybkowska jak zwykle czujnym, fachowym okiem nadzorowała oprowadzanie koni przy szkolnym Orliku.
     
To wszystko toczyło się w radosnej atmosferze wymalowanych twarzy, gipsowych masek oraz konkursów dla dzieci. Dodatkowych źródeł finansowania dostarczyła nam licytacja fantów przyniesionych przez uczniów, która zapełniła jedną z 6 puszek udostępnionych przez Fundację na rzecz Zwierząt "Bahati", która po ogłoszeniu zbiorów szlachetnie przekazała nam całą kwotę!
     
Pod koniec festynu odbył się wykład gościnny Pani lek. wet. Agnieszki Wolskiej na temat interwencji z udziałem lekarza weterynarii, gdzie mogliśmy sobie uświadomić ogrom pracy do wykonania na rzecz zaniedbanych zwierząt.
     
Oby więcej takich życzliwości spływało na zwierzęta, które znajdują się na terenie Golęcina. Już powstają pierwsze budki dla kotów, zakupiono niezbędne akcesoria, a konie mogą się cieszyć pięknie skorygowanymi zębami.

      Wszystkim nauczycielom towarzyszącym i wspierającym, uczniom, rodzicom i przyjaciołom w imieniu organizatorów, i zwierząt serdecznie dziękujemy!

                                                                                                                     Katarzyna Szczepańska

FOTORELACJA Zdjęcia: Bogdan Grabowski